При проектуванні підприємств з переробки твердих побутових відходів (ТПВ) необхідні відомості про морфологічний і фракційний склад ТПВ. Склад ТПВ впливає на технологію і організацію збирання та транспортування відходів, а також на параметри обладнання сміттєпереробних заводів. Морфологічний склад побутових відходів значною мірою залежить від сезону року, ступеня благоустрою населеного пункту, соціального рівня життя населення. Суттєво впливає на склад ТПВ схема збору в місті утильного паперу, харчових відходів, склотари. Досвід показує, що з часом склад ТПВ дещо змінюється. Так, постійно збільшується вміст паперу, полімерних матеріалів.

Найважливішим показником у сфері управління відходами є норма накопичення ТПВ. В свою чергу, величина норми накопичення залежить від рівня благоустрою житлового фонду (наявність сміттєпроводу, каналізації, системи опалення), поверховості забудови, ступеня добробуту населення. Для визначення фактичного накопичення ТПВ, що утворюються від населення, вдаються до натурних досліджень. Дослідження проводять протягом всіх сезонів року.

Норми накопичення ТПВ вводяться в дію на підставі рішення місцевих органів самоврядування. Уточнення норм накопичення ТПВ доцільно проводити кожні 5 років. Норми накопичення ТПВ за масою зростають в межах 0,3-0,5% в рік, а за обсягом – 0,6-1,2% в рік.

Фахівці ДП «НДКТІ МГ» на договірних умовах виконають наступні дослідницькі роботи:

1) натурні дослідження морфологічного і фракційного складу ТПВ в населених пунктах і містах;

2) обґрунтування та розробка норм накопичення ТПВ;

3) дослідження хімічних і теплотехнічних властивостей ТПВ, щільності, вологості та інших характеристик ТПВ.

 

За детальнішою інформацією можна звертатись до завідуючого лабораторією механізації санітарного очищення, благоустрою та озеленення міст Сатіна Ігоря Валентиновича, тел./факс (044) 248-23-23; e-mail: Satin@nikti.org.ua