Триває оновлення державних будівельних норм щодо оцінки впливу на навколишнє середовище. Наразі пропонується до обговорення проект першої редакції ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» на заміну ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд». Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Проектом нової редакції ДБН передбачається встановити нормативні вимоги до складу і змісту розділу оцінки впливів на навколишнє середовище проектної документації на будівництво об’єктів. Метою проведення оцінки впливів на навколишнє середовище є перевірка забезпечення дотримання основної вимоги до будівель і споруд, встановленої пунктом 3 частини четвертої статті 72 Закону України «Про будівельні норми»,  щодо забезпечення гігієни, здоров’я та захисту довкілля протягом всього життєвого циклу об’єкта», – зазначила Наталія Козловська.

Зауважимо, що перша редакція проєкту ДБН розроблена ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» на замовлення Мінрегіону.

Передбачається:

  • приведення положень ДБН у відповідність до вимог чинного законодавства та підзаконних нормативно-правових актів, зокрема Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560 «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (із змінами);
  • встановлення вимог до складу та змісту матеріалів (розділу) оцінки впливів на навколишнє середовище у складі проектної документації на будівництво;
  • запровадження параметричних методів оцінки впливів на навколишнє середовище при проектуванні і будівництві об’єктів;
  • виключення вимог, що є предметом нормативно-правових актів та зумовлюють корупційні ризики.

З проєктом першої редакції ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» (на заміну ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд») можна ознайомитись за посиланням http://surl.li/aonmb

5 листопада 2021 року о 10-00 відбудуться публічні обговорення проекту першої редакції ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» в форматі ZOOM.

Приєднатись до обговорення можна за посиланням: https://bit.ly/3jZAzyg

Триває оновлення державних будівельних норм щодо благоустрою. Наразі пропонується до обговорення перша редакція зміни №3 до ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій». Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Оновлення державних будівельних норм щодо благоустрою територій важливе передусім для підвищення безпеки та комфорту громадян. Зміни передбачають використання новітніх підходів до створення безпечного та інклюзивного середовища у містах», – зазначила Наталія Козловська.

Зауважимо, що проєкт змін розроблено ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» на замовлення Мінрегіону з урахуванням кращого європейського досвіду. Проектом Зміни №3 ДБН передбачається встановити вимоги щодо планувальних та технічних рішень пішохідних зон прибудинкових територій з метою забезпечення вимог інклюзивності та безпечності.

З проєктом змін до ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій» можна ознайомитись за посиланням http://surl.li/aonmr

5 листопада 2021 року о 14-00 відбудуться публічні обговорення проекту першої редакції Зміни №3 ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій» в форматі ZOOM.

Приєднатись до обговорення можна за посиланням: https://bit.ly/3q3FEK4

«Перша редакція проєкту ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» (на заміну ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд»)»

«Перша редакція проєкту ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» (на заміну ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд»)»

Перша редакція проєкту ДБН А.2.2-120ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки …

Пояснювальна записка до першої редакції проєкту ДБН А.2.2-120ХХ «Склад і…

Проект змін до ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій»

Мінрегіон працює над розробленням проекту зміни ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій». Зміни, насамперед, передбачатимуть вдосконалення вимог ДБН Б.2.2-5:2011 з урахуванням досвіду застосування, зокрема вимого щодо інклюзивності, виключення дублювання з іншими нормативними актами та приведення термінології у відповідність до законодавства.

Крім того, норми мають встановити:

  • сучасні нормативні вимоги до проектування благоустрою територій населених пунктів, зокрема вимоги інклюзивності;
  • вимоги щодо планувальних та технічних рішень пішохідних зон прибудинкових територій з метою забезпечення вимог інклюзивності та безпечності.

Проєкт змін до ДБН розробляє ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства».

З проектом змін до ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій» можна ознайомитися за посиланням.

Проект нової редакції ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)»

Мінрегіон працює над розробленням проекту нової редакції ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» на заміну ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд».

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» під час розроблення проектної документації передбачаються дві схожі процедури – у відповідності до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та у відповідності до вимог ДБН А.2.2-1-2003. Це призводить до невиправданих витрат при розробці проектної документації. Таким чином, основною метою розроблення проекту нової редакції ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» є розрегулювання екологічних процедур та їх спрощення відносно тих об’єктів будівництва, які не підпадають під дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

При розроблені проекту нової редакції ДБН, серед іншого, будуть опрацьовані питання стосовно:

  • встановлення вимог до складу та змісту матеріалів (розділу) оцінки впливів на навколишнє середовище у складі проектної документації на будівництво;
  • запровадження параметричних методів оцінки впливів на навколишнє середовище при проектуванні і будівництві об’єктів з урахуванням найкращого європейського досвіду;
  • виключення вимог, що є предметом нормативно-правових актів та зумовлюють корупційні ризики.

Затвердження нової редакції ДБН дозволить врахувати сучасні нормативні вимоги до оцінки впливів на навколишнє середовище з урахуванням передового європейського досвіду.

Проєкт нової редакції ДБН розробляє ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства».

З проектом нової редакції ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» можна ознайомитись за посиланням.

Проєкт другої редакції зміни №3 до ДБН В.2.3-18:2007 “Споруди транспорту. Трамвайні та тролейбусні лінії. Загальні вимоги до проектування”

Проєкт другої редакції зміни №3 до ДБН В.2.3-18:2007 “Споруди транспорту. Трамвайні та тролейбусні лінії. Загальні вимоги до проектування” згідно з додатком Б Технічного завдання, погодженого та затвердженого в установленому порядку,  направлено на розгляд та погодження до центральних органів виконавчої влади, зокрема до:

– Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

– Державної служби України з питань праці;

– Державної служби України з безпеки на транспорті;

– Міністерства інфраструктури України.

З проектом другої редакції зміни №3 до ДБН В.2.3-18:2007 “Споруди транспорту. Трамвайні та тролейбусні лінії. Загальні вимоги до проектування” можна ознайомитися за посиланням.

З пояснювальною запискою до проекту другої редакції зміни №3 до ДБН В.2.3-18:2007 “Споруди транспорту. Трамвайні та тролейбусні лінії. Загальні вимоги до проектування” можна ознайомитися за посиланням.

Перша редакція проекту зміни №3 до ДБН В.2.3-18:2007 «Споруди транспорту. Трамвайні та тролейбусні лінії. Загальні вимоги до проектування»

З першою редакцією проету змін №3 до ДБН В.2.3-18:2007  можна ознайомитися за наступним посиланням.
З пояснювальною запискою до першої редакцієї проету змін №3 до ДБН В.2.3-18:2007 можна ознайомитися за наступним посиланням.
Наявні пропозиції та зауваження стосовно проекту ДБН просимо надсилати на електронну адресуnvcmet@gmail.com

Істотні умови до проєкту зміни №3 до ДБН В.2.3-18:2007 «Споруди транспорту. Трамвайні та тролейбусні лінії. Загальні вимоги до проектування»

Для оптимізації проєктних рішень стосовно трамвайних та тролейбусних ліній передбачається внесення  сучасних норм стосовно проєктування:

1) трамвайних колій з визначення максимальної навантаги на вісь трамвайних вагонів,  застосування  стрілок з гнучкими вістряками, а також сучасної безбаластної трамвайної колії монолітної залізобетонної конструкції.

2) об’єктів енергопостачання із визначенням безпечного розташування тягових підстанцій та опор контактної мережі, а також уточнення рівнів шкідливих чинників, які можуть виникати під час роботи тягових підстанцій.

3) посадочних майданчиків на зупинках трамвая та тролейбуса з визначенням умов, за яких  маломобільні групи населення (МГН) можуть безперешкодно користуватися наземними видами електротранспорту на посадочних майданчиках зупинок.

4) депо з визначенням умов щодо контролювання  безпеки рухомого складу.