Практичне застосування ДБН А.2.2-1:2021 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)

25 жовтня 2022 року т.в.о. заступника директора, к.т.н., доцент Ігор Сатін та завідувач лабораторії стратегічних досліджень у ЖКГ Олена Панченко провели для фахівців з охорони довкілля НЕК «УКРЕНЕРГО» науково-технічний семінар на тему: «Практичне застосування ДБН А.2.2-1:2021 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)».

На семінарі були розглянуті підстави для оновлення вимог до розділу «Оцінки впливу на довкілля» у складі проектної документації, призначення та завдання ДБН А.2.2-1:2021 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)», основні вимоги до змісту підрозділів ОВНС та особливості застосування оцінки впливу на довкілля в проектній документації відносно вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Олена Панченко зазначила: «Основними завданнями нашого інституту, як організації-розробника, у межах Закону України «Про будівельні норми», є також подальше інформаційне забезпечення розроблених та тих, що набули чинності ДБН. Тобто, ми надаємо роз’яснення, консультації, підтримку щодо розроблених ДБН. Водночас, ми проводимо моніторинг впровадження ДБН, збираємо неузгодженості для подальших змін в чинні ДБН».

Нагадуємо, що 1 вересня 2022 року набула чинності нова редакція ДБН А.2.2-1 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)», які встановлюють вимоги до складу і змісту розділу оцінки впливів на навколишнє середовище у складі проектної документації на нове будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт будівель і споруд будь-якого призначення та їх комплексів. 

ДП «НДКТІ МГ» приймає участь у пілотному проекті з очищення води в м. Заставна, Чернівецької області, ініційованого Українським союзом промисловців і підприємців (УСПП) та литовськими партнерами

В Україні лише третина селищ міського типу має централізоване водовідведення, а у сільській місцевості цей рівень не досягає і 5 %. За таких умов стічні води без жодного очищення потрапляють в ґрунти та водойми, забруднюючи їх і створюючи небезпеку для здоров’я людей. Є дві основні причини такої ситуації:

  • висока вартість та довготривалий час будівництва очисних станцій;
  • екологічні наслідки від забруднення проявляються через тривалий проміжок часу, а тому їх важко побачити і осмислити, на відміну, наприклад, від проблемних доріг, хоча екологічні проблеми є не менш масштабними.

Втім, чимало областей в Україні вже перейнялися як екологічними питаннями, так і суто економічними розрахунками. В ЄС давно використовуються модульні системи очищення стічних вод, які не потребують постійного обслуговування, є довготривалими у використанні та можуть бути адаптовані до потреб будь-якого об’єкту – селища чи невеликого містечка.

В таких технологіях зацікавлені й українські регіони, зокрема – Чернівецька область. Тому, пілотний проект за підтримки литовських партнерів і УСПП розпочинають у місті Заставна.

Литовською стороною було профінансовано розробку проектно-технічної документації, а отже є впевненість у тому, що Україна найближчим часом може повністю перейти на європейські норми у сфері очищення стічних вод, їх повторного використання тощо. Литовські партнери переконані, що від такої співпраці виграють всі:

  • місцева влада отримає безкоштовне проектування і зможе розпочати улаштування очисних споруд;
  • мешканці отримають сучасну водоочисну станцію, яка працює за європейськими стандартами;
  • постачальники обладнання зможуть презентувати свій продукт на ринку України.

Очікується, що завдяки модульним конструкціям можна буде очищувати усі стічні води міста Заставна.

Подібні проекти досить перспективні та цікаві і для інших регіонів України, зокрема, південних, де досить поширеною проблемою є нестача водних ресурсів та замулення ґрунтів. У такій ситуації очищені стічні води повинні використовуватися повторно, наприклад, для потреб сільського господарства. УСПП та його литовські партнери вже неодноразово бували на Одещині та Херсонщині і мають певні напрацювання для цих регіонів.

Експерти з Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторського-технологічний інститут міського господарства» (ДП «НДКТІ МГ»), які здійснюють проектування, передбачають завершення цих робіт в осені 2019 року. Усі напрацьовані матеріали будуть передані Чернівецькій ОДА.

Більш детального ознайомитися з означеним питанням можна з відео- роз’яснення доктора технічних наук, завідуючого відділенням Житлово-комунального господарства ДП «НДКТІ МГ» Кравченка Олександра Валерійовича.

XII Міжнародний конгрес і Технічна виставка «ЕТЕВК-2019» (Екологія, Теплопостачання, Енергозбереження, Водопостачання, Каналізація)

10-14 червня 2019 року у м. Чорноморськ Одеської області відбувся дванадцятий Міжнародний конгрес і Технічна виставка «ЕТЕВК-2019» (Екологія, Теплопостачання, Енергозбереження, Водопостачання, Каналізація).

Пленарне засідання з вітальним словом відкрив міський голова міста Чорноморська Валерій Якович Хмельнюк.

Серед учасників президії були:

– Василь Олександрович Гуляєв – народний депутат України;
– Едуард Борисович Кругляк – заступник міністра регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України.

Під час конгресу в рамках платформ і круглих столів було обговорено найактуальніші проблеми у сфері тепло-, водопостачання та водовідведення від вирішення яких залежить подолання кризи у цих галузях та їх подальший сталий розвиток. Також були розглянуті не менш важливі питання стосовно поводження з відходами, енергозбереження, розвитку сучасних технологій, матеріалів, реагентів, обладнання, отримання коштів міжнародних фінансових організацій та інші. Проект резолюції Конгресу можна знайти за вказаними  посиланнями (там є можливість залишити коментар).

Одночасно з XII міжнародним конгресом “ЕТЕВК-2019″ (Екологія, Теплопостачання, Енергозбереження, Водопостачання, Каналізація) працювала Технічна виставка, на якій були представлені новітні зразки технологічного обладнання, представлені сучасні програмні комплекси для управління системами, як українських, так і іноземних фірм та організацій.

XI Міжнародний конгрес і Технічна виставка «ЕТЕВК-2017» (Екологія, технологія, економіка, водопостачання, каналізація)

У місті Чорноморську з 12 по 16 червня 2017 року відбувся одинадцятий Міжнародний конгрес і Технічна виставка «ЕТЕВК-2017» (Екологія, технологія, економіка, водопостачання, каналізація).

Пленарне засідання з вітальним словом відкрив міський голова міста Чорноморська Валерій Хмельнюк. Серед учасників президії: перший заступник Одеської облдержадміністрації Олександр Терещук, народний депутат України Олена Валеріївна Бабак, заступник міністра регіонального розвитку України Едуард Борисович Кругляк.

На першій платформі розглядалося реформування водопровідно-каналізаційного господарства, вирішення існуючих проблем і перспективи розвитку підприємств. До 16 червня було проведено 17 платформ, серед яких такі, що присвячені розробці Правил експлуатації систем, сучасні технології очищення підземних вод, аналітичний контроль якості води та інші.

Проекти резолюції Конгресу та Проекти документів, що розроблені ДП «НДКТІ МГ» можете знайти за наступним посиланням. Крім того є можливість залишити коментар до кожного із зазначених документів.

Одночасно з Конгресом працювала Технічна виставка, на якій були представлені новітні технічні досягнення і розробки провідних представників галузі водного сектора. У виставковому залі брали участь, як вітчизняні виробники обладнання, так і зарубіжні компанії.

Організатором заходу виступив:
ДП “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства” (ДП “НДКТІ МГ”);
вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ,Україна, 03035;
тел.+380 (44) 248-23-08; факс 248-23-19;
E-mail: info@nikti.org.ua;
сайт www.nikti.org.ua

Транспортування води централізованими системами комунального господарства. Час нових рішень

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 13-16 вересня 2016 року проводить Науково-практичну конференцію «Транспортування води централізованими системами комунального господарства. Час нових рішень», яка відбудеться у  м. Чорноморськ Одеської області.

На конференції передбачається розглянути найбільш актуальні питання щодо підвищення ефективності та надійності функціонування систем транспортування питної води, стічних вод, гарячої води. Також будуть розглянуті не менш важливі питання стосовно енергозбереження, автоматизації, застосування сучасного обладнання, матеріалів, новітніх інформаційних технологій тощо.

На Технічній виставці, що працюватиме разом з Конференцією, учасники зможуть ознайомитись із сучасними зразками обладнання, устаткування, матеріалів, представленими як вітчизняними, так і зарубіжними фірмами.

Основні документи і матеріали Конференції будуть представлені в електронній збірці.

 

ЕТЕВК-2015

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує з 8-12 червня 2015 року провести у м. Іллічівськ Одеської області ювілейний десятий Міжнародний конгрес та Технічну виставку «ЕТЕВК-2015» (Екологія, технологія, економіка, водопостачання, каналізація). Цей Конгрес є найбільш вагомим і авторитетним форумом спеціалістів водопровідно-каналізаційного господарства, де на професійному рівні можна проаналізувати та обговорити найактуальніші питання в сфері питного водопостачання, водовідведення, екології, економіки та управління, вирішення яких буде сприяти подоланню кризи у галузі і її подальшому сталому розвитку. Одночасно з Конгресом передбачається організація Технічної виставки, де експоненти зможуть ознайомити учасників форуму з останніми досягненнями в області водопровідно-каналізаційного господарства та надати консультації щодо можливості їх впровадження на вітчизняних підприємствах галузі. Міністерство має намір запросити до організації та проведення Міжнародного конгресу та Технічної виставки «ЕТЕВК-2015» ряд міністерств та відомств, зокрема Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство охорони здоров’я, Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Національну Академію Наук України, Державне агентство водних ресурсів, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадські організації.

Архів

ДП “НДКТІ МГ” під керівництвом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  організував та провів

НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «ТРАНСПОРТУВАННЯ ВОДИ ЦЕНТРАЛІЗОВАНИМИ СИСТЕМАМИ КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА. ЧАС НОВИХ РІШЕНЬ» 13-16 вересня 2016 р. м. Чорноморськ, Україна,

            Виступили з доповідями: Кравченко В.А.- директор інституту, к.т.н, Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства ,  к.т.н., Сатін І.В.- завідувач відділу благоустрою, озеленення населених пунктів та поводження з побутовими відходами,  к.т.н., Лессік М.Д.- радник з договірної роботи.

 

За участю Миколаївської обласної державної адміністрації – управління житлово-комунального господарства 8 червня 2016 р. у м. Миколаєві ДП «НДКТІ МГ» проведено науково-практичну конференцію «Міська інфраструктура. Час діяти» на якій розглядались питання реформування галузі ЖКГ. Впровадження новітніх технологій, обладнання, внесення змін в законодавство України в сфері ЖКГ.

В роботі конференції прийняли участь та виступили співробітники ДП «НДКТІ МГ» : Кравченко В.А.- директор інституту, к.т.н, Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства, к.т.н., Сатін І.В.- завідувач відділу благоустрою,озеленення населених пунктів та поводження з побутовими відходами   к.т.н., Лессік М.Д.- радник з договірної роботи.

 

За участю Херсонської обласної державної адміністрації – управління житлово-комунального господарства 9 червня 2016 р. у м. Херсоні ДП «НДКТІ МГ» проведено науково-практичну конференцію «Міська інфраструктура. Час діяти» на якій розглядались питання реформування галузі ЖКГ. Впровадження новітніх технологій,обладнання, внесення змін в законодавство України в сфері ЖКГ.

В роботі конференції прийняли участь та виступили співробітники ДП «НДКТІ МГ» : Кравченко В.А.- директор інституту, к.т.н, Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства,  к.т.н., Сатін І.В.- завідувач відділу благоустрою,озеленення населених пунктів та поводження з побутовими відходами    к.т.н., Лессік М.Д.- радник з договірної роботи.

 

За участю  Львівської обласної державної адміністрації –  Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства  26 жовтня 2016 р. у м. Львові ДП «НДКТІ МГ» проведено науково-практичну конференцію «Міська інфраструктура. Час діяти» на якій розглядались питання реформування галузі ЖКГ. Впровадження новітніх технологій,обладнання, внесення змін в законодавство України в сфері ЖКГ.

В роботі конференції прийняли участь та виступили співробітники ДП «НДКТІ МГ» : Кравченко В.А. – заступник  директор інституту, к.т.н, Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства,  к.т.н., Сатін І.В.- завідувач відділу благоустрою,озеленення населених пунктів та поводження з побутовими відходами    к.т.н., Панченко О.С. м.н.с.

 

Співробітники інституту прийняли участь та виступили з доповідями:

На ХI Міжнародній науково-практичній конференції «Ресурсозбереження та якісне водо забезпечення – стратегічний напрямок розвитку водопровідно-каналізаційного  господарства України», 9-14 лютого 2016 року, м. Яремча.

Виступили з доповіддю: Кравченко В.А.- директор інституту, к.т.н, Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства ,  к.т.н.

 

III Міжнародна спеціалізована виставка «КИЇВСЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ ЯРМАРОК – 2016», на території Міжнародного виставкового центру (МВЦ, м. Київ, Броварський проспект, 15, станція метро «Лівобережна») в рамках яких  проведені семінари.

29 березня 2016 р. в рамках зазначених заходів до «Дня води та водних ресурсів» в павільйоні № 3, конференц–залі № 13  проведено семінар Міжнародний день водних ресурсів. «Проблеми водопровідно-каналізаційного господарства та шляхи їх вирішення» на якому з доповіддю виступив Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства  ,  к.т.н.

30 березня 2016 року у павільйоні № 3, конференц–залі № 16 проведено  семінари «Удосконалення системи управління у водопровідно-каналізаційному господарстві. Державно-приватне партнерство та шляхи залучення інвестиційних ресурсів в галузь» та «Використання цеоліту-кліноптилоліту марки кліносорб в технології очистки природних та стічних вод», участь у яких прийняв Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства  ,  к.т.н.

 

30 травня – 3 червня 2016 р. проходила Міжнародна спеціалізована виставка «Технології водо очистки, водо підготовки, переробки та утилізації відходів» IFAT-2016 м. Мюнхен (Регензбург), Федеративна Республіка Німеччина.

В роботі виставки прийняв участь Лессік М.Д.- радник з договірної роботи.

 

22-24 червня 2016 р. у м. Черкаси проведена Всеукраїнська нарада «Стан водопровідно-каналізаційного господарства. Вихід з кризи» на якій з доповіддю виступив Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства,  к.т.н.

 

11-12 серпня 2016 року у м. Камянець-Подільську пройшов науково-практичний семінар «Підвищення якості послуг з водопостачання та водовідведення – ключове завдання підприємств ВКГ регіону» проведений асоціацією «Укрводоканалекологія» модератором від Мінрегіону України виступив Сатін І.В.- завідувач відділу благоустрою,озеленення населених пунктів та поводження з побутовими відходами, к.т.н.

 

21-22 вересня 2016 р. у м. Одеса пройшла ХХVI Міжнародна конференція «Проблеми екології та експлуатації об’єктів енергетики» на ній з доповіддю виступив Сатін І.В.- завідувач відділу благоустрою,озеленення населених пунктів та поводження з побутовими відходами, к.т.н.

 

22-24 вересня 2016 р. Кравченко В.А.- заступник директора інституту, к.т.н, Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства,  к.т.н., відвідали м. Мюнхен Федеративна Республіка Німеччина на запрошення фірми «Ingenieururo R. Grossmann» та провели перемовини щодо розробки технологій очищення природних та стічних вод.

 

29 вересня 2016 р. пройшла розширена Литовсько-українська ділова нарада у м. Вільнюсі  Литовська республіка

В роботі Литовсько-української ділової наради  прийняв участь  Кравченко В.А.- заступник директора інституту, к.т.н.

 7 жовтня 2016 р. у м. Львів пройшов II Міжнародний Львівський Екофорум «Вода та Енергія».

В роботі Екофорума прийняв участь та виступив Сатін І.В.- завідувач відділу благоустрою,озеленення населених пунктів та поводження з побутовими відходами    к.т.н.

 

8- 10 листопада у м. Києві відбулися:

XII Міжнародний конгрес «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства»,

XIV Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE -2016»

З доповіддю виступив: Кравченко В.А.- заступник директора інституту, к.т.н.,

VII Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех»/ДорТехЕкспо -2016»,

IX Міжнародна спеціалізована виставка « Енергоефективність. Відновлювана енергетика -2016».

Відвідали заходи та виставку співробітники ДП «НДКТІ МГ»:  Кравченко В.А.- заступник директора інституту, к.т.н., Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства,  к.т.н., Сатін І.В.- завідувач відділу благоустрою,озеленення населених пунктів та поводження з побутовими відходами, к.т.н., Лессік М.Д.- радник з договірної роботи.

 

25-26 листопада у м Львів пройшов семінар «Насосне обладнання ТМ DAB Італія і  TM HOMA Німеччина для монтажу та експлуатації в промисловості будівництва.

В роботі семінару прийняли участь співробітники ДП «НДКТІ МГ» : Кравченко В.А. – заступник  директор інституту, к.т.н, Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства,  к.т.н..

 

1-2 грудня 2016р. у м. Києві пройшла Всеукраїнська нарада «Модернізація підприємств в умовах реформи водопровідно-каналізаційного господарства. Шляхи вирішення».

В роботі  наради прийняли участь та виступили співробітники ДП «НДКТІ МГ» : Кравченко В.А.- заступник  директор інституту, к.т.н, Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства,  к.т.н.

 

13-16 грудня 2016р. у м. Варшава Польська Республіка пройшов семінар – виставка технічного обладнання ВКГ. В роботі семінару прийняли участь  Кравченко В.А.- заступник директора інституту,к.т.н., Кравченко О.В.- завідуючий відділенням житлово-комунального господарства,  к.т.н. з метою підбору технологічного обладнання щодо удосконалення систем водопостачання Луганської області.

 

У передачах Київська ТРК ( Зелений Київ): на протязі 2016 року у програмі з питань Водопровідно-каналізаційного господарства 6 раз виступив – завідувач відділенням житлово-комунального господарства,  к.т.н. , Кравченко О.В.

З питань санітарного очищення міста на протязі 2016 року 5 раз виступив  – завідувач відділу благоустрою, озеленення населених пунктів та поводження з побутовими відходами,  к.т.н., Сатін І.В.