Триває оновлення державних будівельних норм щодо оцінки впливу на навколишнє середовище. Наразі пропонується до обговорення проект першої редакції ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» на заміну ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд». Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Проектом нової редакції ДБН передбачається встановити нормативні вимоги до складу і змісту розділу оцінки впливів на навколишнє середовище проектної документації на будівництво об’єктів. Метою проведення оцінки впливів на навколишнє середовище є перевірка забезпечення дотримання основної вимоги до будівель і споруд, встановленої пунктом 3 частини четвертої статті 72 Закону України «Про будівельні норми»,  щодо забезпечення гігієни, здоров’я та захисту довкілля протягом всього життєвого циклу об’єкта», – зазначила Наталія Козловська.

Зауважимо, що перша редакція проєкту ДБН розроблена ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» на замовлення Мінрегіону.

Передбачається:

  • приведення положень ДБН у відповідність до вимог чинного законодавства та підзаконних нормативно-правових актів, зокрема Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560 «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (із змінами);
  • встановлення вимог до складу та змісту матеріалів (розділу) оцінки впливів на навколишнє середовище у складі проектної документації на будівництво;
  • запровадження параметричних методів оцінки впливів на навколишнє середовище при проектуванні і будівництві об’єктів;
  • виключення вимог, що є предметом нормативно-правових актів та зумовлюють корупційні ризики.

З проєктом першої редакції ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» (на заміну ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд») можна ознайомитись за посиланням http://surl.li/aonmb

5 листопада 2021 року о 10-00 відбудуться публічні обговорення проекту першої редакції ДБН А.2.2-1:20ХХ «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)» в форматі ZOOM.

Приєднатись до обговорення можна за посиланням: https://bit.ly/3jZAzyg

Триває оновлення державних будівельних норм щодо благоустрою. Наразі пропонується до обговорення перша редакція зміни №3 до ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій». Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Оновлення державних будівельних норм щодо благоустрою територій важливе передусім для підвищення безпеки та комфорту громадян. Зміни передбачають використання новітніх підходів до створення безпечного та інклюзивного середовища у містах», – зазначила Наталія Козловська.

Зауважимо, що проєкт змін розроблено ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» на замовлення Мінрегіону з урахуванням кращого європейського досвіду. Проектом Зміни №3 ДБН передбачається встановити вимоги щодо планувальних та технічних рішень пішохідних зон прибудинкових територій з метою забезпечення вимог інклюзивності та безпечності.

З проєктом змін до ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій» можна ознайомитись за посиланням http://surl.li/aonmr

5 листопада 2021 року о 14-00 відбудуться публічні обговорення проекту першої редакції Зміни №3 ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій» в форматі ZOOM.

Приєднатись до обговорення можна за посиланням: https://bit.ly/3q3FEK4

Відбулась перша робоча зустріч представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Буковини з представниками компанії SUEZ

Департаментом регіонального розвитку Чернівецької ОДА на базі Агенції регіонального розвитку (АРР) Чернівецької області 29 січня 2020 року проведено робочу зустріч представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з представниками компанії SUEZ. Зустріч було організовано громадською організацією «Громадський центр розвитку Буковини» та Департаментом капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької ОДА за участю нашого інституту.

 

Під час зустрічі перший заступник голови ОДА Богдан Ковалюк та Віцепрезидентка компанії SUEZ з питань розвитку бізнесу у Центральній та Східній Європі Олександра Бургуан, обговорили можливості співробітництва при реалізації проєктів, направлених на поліпшення якості питної води в Чернівецькій області та розширення охоплення населення регіону послугами водопостачання.

Компанія SUEZ є міжнародною компанією у сфері водопостачання, поводження з відходами та енергетики з головним офісом у Франції. Основна тема зустрічі – питання будівництва та експлуатації інфраструктури постачання питної води, водоочистки та водовідведення у Чернівецькій області.

Після зустрічі було проведено робочу нараду з представниками об’єднаних територіальних громад області, на якій розглянуто 10 ініціативних проектів, направлених на покращення стану систем водопостачання. Нарада пройшла на високому професійному рівні і підтвердила зацікавленість сторін до подальшої співпраці.

В наступні дні після зустрічі представники компанії SUEZ спільно з представниками Чернівецької ОДА та ДП «НДКТІ МГ» здійснили робочі візити на об’єкти об’єднаних територіальних громад Глибокої, Герца та ін. з метою огляду інфраструктури водопостачання. За результатами візитів було намічено шляхи подальшої співпраці та визначено необхідність створення єдиної регіональної програми розвитку систем водопостачання та водовідведення Чернівецької області, про що підготовлено відповідні листи.

Колектив нашого інститут висловлює щиру вдячність організаторам заходу і учасникам заходу і сподівається на подальшу співпрацю.

Національна доповідь про якість питної води та стан питного водопостачання в Україні у 2016 році

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господорства України було опубліковано Національну доповідь про якість питної води та стан питного водопостачання в Україні у 2016 році. З текстом можна ознайомитись за цим посиланням.

Остаточні редакції ДСТУ

Представлено остаточні редакції ДСТУ 4070, ДСТУ 4224 та ДСТУ 4876 розробником яких є науково – випробувальний  центр “Міський електричний транспорт” (НВЦ МЕТ) при Науково-дослідному та конструкторсько – технологічному інституті міського господарства (НДКТІ  МГ)

ДСТУ 4070-2002 «Вагони трамвайні. Вимоги безпеки й охорони довкілля» 

ДСТУ 4224:2003 «Трамвайні вагони. Системи гальмівні. Загальні технічні вимоги»

ДСТУ 4876:2007 «Вагони трамвайні пасажирські. Загальні технічні вимоги»

Обговорення проекту першої редакції перегляду ДСТУ 4876:2007 “Вагони трамвайні пасажирські. Загальні технічні вимоги”

ДСТУ 4876:2007 “Вагони трамвайні пасажирські. Загальні технічні вимоги”

Завантажити у форматі pdf 

Завантажити ПЗ у форматі doc 

РОЗРОБЛЕНО: Державне підприємство “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут  міського господарства” (НДКТІ  МГ) Міністерства з питань житлово-комунального господарства України

Продовжити читання “Обговорення проекту першої редакції перегляду ДСТУ 4876:2007 “Вагони трамвайні пасажирські. Загальні технічні вимоги””

Обговорення проекту першої редакції перегляду ДСТУ 4224:2003 “Трамвайні вагони. Системи гальмівні. Загальні технічні вимоги”

ДСТУ 4224:2003 “Трамвайні вагони. Системи гальмівні. Загальні технічні вимоги”

Завантажити у форматі pdf 

Завантажити ПЗ у форматі doc 

РОЗРОБЛЕНО: ДП «Науково-дослідний та конструкторсько – технологічний інститут мі-ського господарства (ДП «НДКТІ МГ») Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства.

Продовжити читання “Обговорення проекту першої редакції перегляду ДСТУ 4224:2003 “Трамвайні вагони. Системи гальмівні. Загальні технічні вимоги””

Обговорення проекту першої редакції перегляду ДСТУ 4070-2002 “Вагони трамвайні. Вимоги безпеки й охорони довкілля”

ДСТУ 4070-2002 “Вагони трамвайні. Вимоги безпеки й охорони довкілля”

Завантажити ПЗ у форматі pdf

Завантажити ПЗ у форматі doc

РОЗРОБЛЕНО: ДП «Науково – дослідний та конструкторсько – технологічний інститут міського господарства (ДП «НДКТІ  МГ») Міністерства регіонального розвитку та житлово – комунального господарства України.

Продовжити читання “Обговорення проекту першої редакції перегляду ДСТУ 4070-2002 “Вагони трамвайні. Вимоги безпеки й охорони довкілля””